Водителот на Канал 5, Ване Маркоски Новата година ја дочека во болница

Loading...

Познатиот водител на „Ѕвездите на Гранд“ и на емисијата „Мак Сцена“ која ја води на Радио Слободна Македонија, Ване Маркоски сношти наместо на дочек на Новата година, заврши во болница.Водителот деновиве беше зафатен од многуте ангажмани и поради умор заврши на инфузија, како еден од ретките што вечерта ја заврши во Градската болница без да испие капка алкохол.
Пред извесно време Ване се пофали дека баба Рада му препорачала чај со кој ќе му се подобри имунитетот и ќе му даде сила, но изгледа дека против многу умор и баба Рада не помага…
Водителот деновиве беше зафатен од многуте ангажмани и поради умор заврши на инфузија, како еден од ретките што вечерта ја заврши во Градската болн

loading...
Loading...