Војвотката од Кембриџ повторно бремена

Loading...

Магазинот „Глоуб“, објави дека војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го чека второто дете и тоа девојче.Близок извор на кралската двојка открил за британскиот печат дека Кејт и Вилијам чекаат ќерка, а доколку кралицата Елизабета го даде својот благослов, бебето ќе се вика Дајана, како починатата мајка на принцот Вилијам.
– Веќе извесно време има труднички стомак, кој се гледа – рекол изворот.
Кејт Мидлтон, која го роди синот Џорџ на 22 јули минатата година и самата ги поттикнала овие гласини кога пред неколку дена е снимена во Лондон во тесен фустан на еден свечен настан.Близок извор на кралската двојка открил за британскиот печат дека Кејт и Вилијам чекаат ќерка, а доколку кралицата Елизабета го даде својот благосл

loading...
Loading...