Волфсбург ги чека Баварците

Екипите на Волфсбург и Баерн Минхен, во петок, ќе го одиграат премиерниот дуел од 22-то коло, во германската Бундес лига.Тренерот на Баерн, Јуп Хајнкенс, на оваа средба ќе се обиде да одмори некои од стандардните првотимци, во пресрет на дуелот од Лигата на шампиони со Арсенал.За очекување е во редовите на лидерот во Бундес лигата, шанса за настап од почетокот на мечот да добијат, Марио Гомез, Аријан Робен и Луис Густаво.Во ова коло, Николче Новески дефанзивецот на Мајнц ќе се обиде да ги сопре напаѓачите на Шалке, екипа кој е во резултатска криза и која во продолжение на првенството игра во исклучително лоша форма.Сабота, 16.јануари:Баер Леверкузен-АугзбургВердер-ФрајбургМајнц-ШалкеХамбургер-Борусија МенхенгладбахФортуна-Гројтер ФиртБорусија Дортмунд-АјнтрахтНедела, 17.февруари:Нинберг-ХановерХофенхајм-Штутгарт.
МакфаксЕкипите на Волфсбург и Баерн Минхен, во петок, ќе го одиграат премиерниот дуел од 22-то коло, во германската Бун

Пронајдете не на следниве мрежи: