ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: УХМР најавува ново невреме

Во четврток и петок не очекува повторно влажна и студена воздушна маса, која ќе донесе пороен дожд и грмежи. В четврток попладне и во петок ќе бидеме под влијание на влажна и студена воздушна маса од север која ќе предизвика пороен дожд, грмежи, силни електрични празнења и силен ветер. Локално процесите ќе бидат изразени во форма на невреме. Во петок преку денот ќе дува засилен до силен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 90 км/час и ќе предизвика значителен пад на температурата на воздухот. За време на викендот ќе преовладува стабилно и посвежо време. 
Но, се уште не се знае дали предупредувањето важи за одредени региони или пак ќе ја зафати цела МакедонијаВ четврток попладне и во петок ќе бидеме под влијание на влажна и студена воздушна маса од север која ќе предизвика пороен дожд, грмежи, силни елек

Пронајдете не на следниве мрежи: