Вооружен грабеж во Скопје!

Ограбена обложувалница во СкопјеВчера во 22:50 часот во Полициската станица во Скопје, било пријавено дека околу 20:45 часот на улица  „Натанаил Кучевишки“ поточно во спортската обложувалница „Спорт Лајф“, непознато лице маскирано со фантомка и со закана со пиштол од вработениот одзело 15.892 денари, по што го напуштило местото на настанот.
Увид извршила увидната екипа.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на кривичното дело.Вчера во 22:50 часот во Полициската станица во Скопје, било пријавено дека околу 20:45 часот на улица  „Натанаил Кучевишки“ поточн

Пронајдете не на следниве мрежи: