Воз прегази пет момчиња

Шок во Москва откако патнички воз доцна синоќа прегази пет момчиња. Инцидентот се случил помеѓу железничките станици Покровскоје – Стрешнево и Тушино, само 10 минути после полноќ кога се прегазени петмина, од кои четворица претрпеле тешки повреди и многу брзо починале на лице место.
Прегазени се тројца 20-годишници, еден 18-годишник и еден 16-годишник, соопшти извор од московската полиција.
Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот. Инцидентот се случил помеѓу железничките станици Покровскоје – Стрешнево и Тушино, само 10 минути после полноќ кога се прегазени петмина, од кои че

Пронајдете не на следниве мрежи: