Вознемирувачка фотографија: Руни ја „расцепи“ главата…

Голема повреда за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, на својот профил на Фејсбук објави фотографија од тешката повреда здобиена на тренинг на екипата на Манчестер Јунајтед.
„Се чини дека некои луѓе се сомневаат во мојата приврзаност кон англиската репрезентација со оглед на фактот дека нема да настапам на два натпревари“ напиша Руни на својот Фејсбук профил и додаде дека со оваа фотографија луѓето ќе сфатат зошто тој нема да може да игра и да му помогне на националниот тим.Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, на својот профил на Фејсбук објави фотографија од тешката повреда здобиена

Пронајдете не на следниве мрежи: