ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Ѝ го искасапиле лицето затоа што била премногу убава

Јулија Алварез (18), била нападната од страна на две љубоморни сестри кои целосно ѝ го искасапиле лицето поради бизарна причина: била премногу убава.Девојката настрадала кога се враќала накај дома по посетата на пријателите.
Имено, девојчињата кои се на возраст од 16 и 18 години, почнале да ѝ дофрлуваат велејќи дека ќе ја унаказат за да изгледа како ликот Чаки, од филмот „Child`s play“.
– Сите велат дека си многу убава, но тоа нема да биде така кога ќе завршиме со тебе, викале девете сестри, додека ја касапеле по целото тело.
Девојчињата ѝ нанеле десетици длабоки исекотини и ја оставиле да крвари на земја.
За среќа, по извесно време поминале случајни минувачи кои го однеле несреќното девојче во блиската болница.

За една исеченица на грбот, биле потребни 20 конци за да се сошие, додека за лицето малку повеќе, за подобро спојување на расцепената кожа.
Полицијата од Хуан Доминго Перон, Аргентина, ги уапси двете девојчиња кои се бранеле дека ова била одмазда, бидејќи Јулија претходно ги навредувала. 16-годишното девојче е пуштено на слобода.
Девојката настрадала кога се враќала накај дома по посетата на пријателите.
Имено, девојчињата кои се на возраст од 16 и 18 години, почнале

Пронајдете не на следниве мрежи: