ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Дете падна од 16-ти кат и преживеа!

Шокантно видео стигнува од Русија. Шестгодишно дете пронајдено е како лежи покрај автомобил пред зграда во Москва, откако паднало од 16 кат. Преживеало, но состојбата му е критична.Малиот паднал низ прозорец, обидувајќи се да ги види родителите, кои претходно излегле и го оставиле сам во станот. Паднал на автомобил, а потоа на паркинг. Го забележале луѓе од околните продавници, кои веднаш викнале Итна помош.
Малиот на родителите им раскажал дека бил уплашен и вознемирен, па се качил на столица до прозорецот за да види што се случува надвор, но загубил рамнотежа и паднал.
Полицијата изјавила дека детето е примено во болница со повеќе повреди. таткото на малиот се правдал дека истрчале од станот со сопругата, за да и помогнат на бабата на детето, која била нападната од измамници.

Малиот паднал низ прозорец, обидувајќи се да ги види родителите, кои претходно излегле и го оставиле сам во станот. Паднал на автомобил, а потоа на

Пронајдете не на следниве мрежи: