Вознемирувачко видео: Како полицијата претепува девојка на сред улица!

Девојка од Флорида се здобила со потешки повреди на лицето и телоото откако двајца полицајци ја претепале бидејќи одбила да направи алкотест. Инцидентот ја потресе цела Флорида откако се појави видеото каде што се гледа како полицијата бара од Кристина да направи  тест за психомоторните способности, но кога таа одбила, двајцата полицајци станале навистина агресивни кон неа. 
На крајот полицијата и поднала пријава за возење во алкохолизирана состојба и напад на полицаец. Таа, пред да биде уапсена, наводно излетала од патот со возилото и удрила во куќа.
Адвокатот на девојката најавил дека ќе поднесе тужба во која ќе бара отштета за физичките повреди.  Инцидентот ја потресе цела Флорида откако се појави видеото каде што се гледа како полицијата бара од Кристина да направи  тест за психом

Пронајдете не на следниве мрежи: