Вознемирувачко видео: Татко и син убиени во полн автобус!

Хосе Чангулоза (63) и неговиот син Фернандо (33) починале од прострелни рани од куршуми кои ги добиле кога се обидувале да се одбранат од напаѓачите, а насилната сцена ја снимила надзорната камера во автобусот.Двајцата крадци пукале во таткото и синот во текот на борбата во преполниот автобус во Еквадор. Околу 20 патници, вклучувајќи мајка со дете, побегнале во задниот дел на автобусот и ја гледале крвавата пресметка.
Таткото и синот ги нападнал некој кој знаел дека штотуку го продале своето комбе, така што во торбата имале околу 20.000 долари.

Полицијата уапсила шестмина, од кои тројца им помогнале на напаѓачите да побегнат од местото на злосторството. 
Нападот се случил во Амагвана, село кај главниот град Кито.
Еден од осомничените е затвореник во бегство, обвинет за убиство на боксер.Роднините на убиените рекле дека со парите од продажбата на комбето таткото и синот требале да ги отплатат долговите.
Двајцата крадци пукале во таткото и синот во текот на борбата во преполниот автобус во Еквадор. Околу 20 патници, вклучувајќи мајка со дете, побегн

Пронајдете не на следниве мрежи: