ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украинската Национална гарда, убива невооружени цивили!

На видеото кое се појави на интернет се гледа како украинските војници пукаат и убиваат невооружен цивил додека се одржувало гласање за референдум.По одржаниот референдум во Красноамејск, градот во Доњецката област, се убиени 2 цивли, а повеќе од нив се ранети.
Руската телевизија „Раша тудеј“ објави снимка која покажува како припадниците на Националната гарда на Украина во пресрет на изборите прво испукале неколку истрели во воздух, а потоа пукале и во невооружан цивил, кој веднаш паднал.
Според пишувањата на поедини медиуми, тој е убиен на лице место, а околу него веднаш се собрале голем број луѓе, кои залудно се труделе да му го спасат животот.
Донецк и Луганск порано во текот на денот прогласиле независност , барајќи да се припојат кон Русија.
Погледнете го видеото на следната страна:

Внимавајте, видеото е со вознемирувачка содржина:
По одржаниот референдум во Красноамејск, градот во Доњецката област, се убиени 2 цивли, а повеќе од нив се ранети.
Руската телевизија &bdqu

Пронајдете не на следниве мрежи: