Времето денес облачно со повремени врнежи од дожд!

Loading...

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини во северозападните делови од снег.Повеќе врнежи се очекуваат во северозападните делови (15л/м2). Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец, а во текот на денот ќе го смени правецот во северен, што ќе предизвика опаѓање на дневната температура за околу 7, а во северните делови и за 10 степени.
Времето утре ќе биде променливо облачно и посвежо,попладне со кратки сончеви периоди.Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Повеќе врнежи се очекуваат во северозападните делови (15л/м2). Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец, а во текот на денот ќе го с

loading...