Времето облачно, викендов следува шок

Loading...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, а попладне на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови.Утринската температура ќе се движи од 11 до 16, а дневната од 20 до 28 степени. УВ=7Во Скопје променливо облачно со повремен дожд, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.Температурата од 14 до 26 степени.Од среда нашето подрачје ќе потпадне под влијание на сува и многу топла воздушна маса од југ. Особено топло ќе биде во деновите од продолжениот празничен викенд, кога дневната темпаратура долж Повардарието ќе достигне 40 степени, информираат од УХМР.Утринската температура ќе се движи од 11 до 16, а дневната од 20 до 28 степени. УВ=7Во Скопје променливо облачно со повремен дожд, попл

loading...