Времето утре врнежливо, а од вторник…

Loading...

Во следните денови поради спуштање на постудени воздушни маси од север, ќе преовладува променливо облачно време со кратки сончеви периоди и со умерен северен ветер. До вторник ќе има услови за слаб локален дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег.  
 Попладнево  и во текот на ноќта, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет. Во вечерните како и во ноќните часови снег може да се очекува и во некои места над 800 м.н.в. Ќе се формира и помала снежна покривка. И утре претпладне во источните делови ќе има локален дожд и снег .Во текот на наредната седмица утринските температури на места ќе бидат негативни и ќе бидат во интервал од -3 до 4 степени, а дневните ќе се движат од 7 до 15 степени.До вторник ќе има услови за слаб локален дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег.  
 Попладнево  и во текот

loading...