Второ злато за Швајцарија, сребро за Хрватска

Вилета го освои златото, а среброто му припадна на Костелиќ.Швајцарскиот скијач Сандро Вилета е новиот олимписки шампион во супер комбинација, откако го освои златото во натпреварувањето на слалом спустот на Олимписките игри во Сочи.

Вилета, кој досега има остварено само една победа во Светскиот куп, најголемиот успех во кариерата го постигна со време од 2:45.20 минути.
Повеќе на спорт365Швајцарскиот скијач Сандро Вилета е новиот олимписки шампион во супер комбинација, откако го освои златото во натпреварувањето на слалом спустот на

Пронајдете не на следниве мрежи: