Вугринец се наоѓа на врвот на листата на стрелци во ЛШ

По комплетирањето на осминафиналната фаза во Лигата на шампионите, Ренато Вугринец се наоѓа на првото место со 85 постигнати гола. По комплетирањето на осминафиналната фаза, нашиот Ренато Вугринец е сигурен на листата на стрелците во Лигата на шампионите, со 85 постигнати гола. Во моментот, се чини дека единствен реален конкурент на Ренато му е Момир Илиќ од екипата на Веспрем, кој засега е трет, со 77 прецизни удари. Половина од првата десетка стрелци им припаѓаат на екипи кои го завршија своето учество во Лигата на шампионите.

Извор: rkmetalurgПо комплетирањето на осминафиналната фаза, нашиот Ренато Вугринец е сигурен на листата на стрелците во Лигата на шампионите, со 85 постигнати гола.

Пронајдете не на следниве мрежи: