Вугринец во идеалниот тим на првата осмофинална рунда

Ракометната претстава на Ренато Вугринец, на натпреварот против екипата на Колдинг, не остана незабележана од ЕХФ која го смести во идеалниот тим на првата осминафинална рунда.Еве ја листата на идеалниот тим:

 

 Еве ја листата на идеалниот тим:

 

Пронајдете не на следниве мрежи: