Вујовиќ откри дали ќе биде нов тренер на Вардар

Веселин Вујовиќ имаше средба со македонската ракометна репрезентација при напуштањето на хотелот „Панорама“ во Загреб и селидбата во Вараждин. Словенија заедно со Македонија оди во наредната фаза, а во холот на хотелот, Вујо се сретна со „своите“ вардарци.Имаше краток дијалог со Филип Лазаров, некогашниот капитен на Вардар под палката на Вујо, како и Стојанче Стоилов, пивотот со кого соработуваа во минатото, а потоа пред новинарите беше повторно запрашан, дали би ѝ се вратил на својата „прва љубов“, по заминувањето на Раул Гонзалез во ПСЖ.
-Вардар веќе има нов тренер, но се уште го немаат официјализирано. А, тоа не е Вујовиќ“, накратко со насмевка на лицето изјави харизматичниот стратег, повеќе прочитајте на Гол.мк.Имаше краток дијалог со Филип Лазаров, некогашниот капитен на Вардар под палката на Вујо, како и Стојанче Стоилов, пивотот со кого соработуваа во м

Пронајдете не на следниве мрежи: