ЗА ОВА СЕ ЗБОРУВА НА ИНТЕРНЕТ: Тајната која Ентони Хопкинс ја чуваше 50 години!

Loading...

Ова навистина претставуваше изненадување и никој не очекуваше дека Оскаровецот Ентони Хопкинс (77), би можел да биде автор на ова маестрално дело.Оскаровецот Ентони Хопкинс пред да стане актер, напишал класична композиција која пред скоро време беше изведена во јавноста.
Хопкинс уште пред 50 години напишал валцер, но имал преголема трема да го претстави пред јавноста.
„Дури пред неколку години ме виде на телевизија и ми рече: `Toj со својот оркестар ќе го отсвири мојот валцер`. Се слушнавме по телефон, беше многу фин и веднаш се договоривме да ми ги испрати нотите. Го снимивме валцерот и можам да кажам дека е одличен“ – изјавил Андре Риеу, прочуен виолинист и диригент кој со својот оркестар го претстави валцерот наречен „И валцерот ќе продолжи“ на Хопкинс.
Композицијата премиерно е изведена во Виена, а во публиката беше и самиот композитор кој допатува специјално за оваа прилика од Лос Анџелес.
Погледнете ја реакцијата на еден од најпознатите холивудски актери кога за прв пат ќе го слушне своето дело.Оскаровецот Ентони Хопкинс пред да стане актер, напишал класична композиција која пред скоро време беше изведена во јавноста.
Хопкинс уште

loading...
Loading...