За прв пат во македонската историја: Во присуство на Заев доделена благодарница на Шиндре-човекот кој ја оправдува педофилијата!

За прв пат во македонската историја, премиер јавно ја поддржа работата на центарот за лезбејки, хомосексуалци, бисексуалци и трансексуалци. Претседателот на Владата, Зоран Заев синоќа присуствуваше на годишнината од основањето на ЛГБТ центарот во старата чаршија во Скопје и одржа говор пред присутните.На настанот, од страна на организаторите благодарница за развој на ЛГБТ движењето во Македонија доби Никола Шиндре, активист кој ја скандализираше македонската јавност пишувајќи дека децата се сексуални објекти и оправдувајќи ги сексуалните односи на возрасни луѓе со деца, пишува „РЕПУБЛИКА“.
Оваа забава е поинаква, затоа што не сме сами. Овој пат со нас се и претставниците од Владата помеѓу кои и самиот премиер кој што патем речено ја уплати првата донација за сигурната куќа на ЛГБТ центарот и вечерва ќе ги упати своите пораки до ЛГБТ заедницара, рече вчера Уранија Пировска, директор на Хелсиншкиот комитет кој го има изградено ЛГБТ центарот во Скопје.
Заев беше придружуван од неговите најблиски соработници од Владата и Парламентот, а меѓу присутните беа и професорот Љубомир Фрчкоски и новинарот Бранко Тричковски. Премиерот пред присутните хомосексуалци, лезбејки, бисексуалци, трансексуалци и нивните поддржувачи порача дека Македонија ќе работи на подобрување на законската регулатива за унапредување на нивните права, пишува „РЕПУБЛИКА“.
–Ве охрабрувам да бидете гласни, слободно да се изразувате и да дејствувате во насока на заштитата на правата на граѓаните, што е заложба и определба на Владата на Република Македонија, им порача Заев на присутните припадници на ЛГБТ заедницата и нивните поддржувачи.
Заев беше присутен и се обрати на настан каде со благодарница се величеше ова момче кое јавно застана во одбрана на педофилијата, а уште тогаш беше поддржано од многу лица блиски до СДСМ.

Никола Шиндре во јуни годинава во скандалозен текст ја правда педофилијата како нагон, кој сме требале да го разбереме, а не како силување на малолетници. Овој текст наиде на поддршка кај голем дел од луѓето блиски до СДСМ и активисти во „Шарената револуција“, од која и авторот на текстот, Шиндре, беше дел.
Шиндре во својот скандалозен текст, пишува: – Детето тука не го третираат како сексуално суштество, тие секогаш се позагрижени тоа да не е силувано, да не е заведено, да не е малтретирано, да не е вклучено во детска порнографија. Релативизирање на педофилијата која остава трајни лузни врз детото, создава општество на  морално искривена подлога. Одликуваат поддржувач на педофилијата, а Заев донира им држи говор!
„РЕПУБЛИКА“ пишува дека според активистот одликуван од ЛГБТ центарот во кој донираше македонскиот премиер, педофилите се „маргинализирана група“, а исто и децата кои, како што ги класифицира, „сакаат да имаат сексуални односи со возрасни“.
-Што се случува кога 12-годишно дете ќе посака секс или барем ќе се задоволува на помислата дека има секс со 50-годишен маж или жена, па подоцна ќе посака истото и да го реализира?! Дали тоа дете има кому да се довери?! Мислам дека нема. Мислам дека кому и да каже во ваков систем на вредности ќе биде тотална пропаст за него. Ќе доживее исмејување, санкции, ќе биде отстрането како дегенерик, а можеби ќе почне да биде и физички малтретирано. Тоа е затоа што него не го третираат како сексуален субејкт, тоа е затоа што, доколку има секс со врсник, ќе биде искарано и означено како безобразно за своја возраст, а доколку има секс со возрасен, ќе биде силувано. Но, доколку изрази желба да има секс со возрасен (маж или жена), е тогаш ќе биде жигосано, ако не за навек, тогаш барем додека да се врати во нормала.
На децата им е забрането да се самозадоволуваат од најмала возраст, со сила им наметнуваат табу за првиот сексуален чин, па точно и поради тоа не знаат дали тоа што го сакаат е исправно или не. Јас сметам дека ако го посакуваат чинот што се однесува на нивното тело, тогаш истиот е исправен. Нема ништо поисправно од тоа што те задоволува и те прави среќен. Од сево ова го извлекувам заклучокот дека забраната за секс не може да опстои, па макар и да се работело за деца или за возрасни. Секој кој сака да има секс, ќе има – пишува тој во неговата колумна.
На човек со вакви ставови вчера му беше доделена благодарница на настан каде присуствуваше премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев. Тој донираше за Центарот и им даде поддршка со свое обраќање.На настанот, од страна на организаторите благодарница за развој на ЛГБТ движењето во Македонија доби Никола Шиндре, активист кој ја скандализираше

Пронајдете не на следниве мрежи: