ЗА ТЕНКИ БУТОВИ И РАМЕН СТОМАК: Напиток кој го обожаваат жените!

Loading...

Со овој моќен напиток велат дека можете да изгубите дури 3 килограми за 7 дена и да симнете неверојатни 10 см околу струкот.Состојки:
– Свеж ѓумбир
– свежи листови нане
– една краставица
– еден лимон
– 8,5 чаши вода
Подготовка:
Измијте го целиот лимон и добро расечете го на парчиња, па ставете го во сад со 8,5 чаши вода.
Лимонот не го цедете, ниту лупите, а краставицата излупете ја и убаво и насечете ја на кругови и ставете ја во водата заедно со листовите нане.
Нарендајте ѓумбир во мешавината и нека стои преку ноќ.
Пијте од оваа вода кога и да сте жедни. Состојки:
– Свеж ѓумбир
– свежи листови нане
– една краставица
– еден лимон
– 8,5 чаши вод

loading...