За влакно ја одбегнаа смртта: Гром удри во авионот во кој се наоѓале репрезентативците на Шпанија

Шпанската репрезентација за време на враќањето од Мундијалот имаше големи непријатности, бидејќи гром удри во нивниот авион.Играчите слетале во Шпанија 12 часа подоцна и за нивна голема среќа, немале сериозни последици.
Никој од нив не сакаше да зборува со новинарите.
Да потсетиме, Шпанија испадна од Мундијалот во групната фаза, по поразот од Холандија и Чиле, додека единствените бодови ги освоија во натпреварот против Австралија.Играчите слетале во Шпанија 12 часа подоцна и за нивна голема среќа, немале сериозни последици.
Никој од нив не сакаше да зборува со новина

Пронајдете не на следниве мрежи: