ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: 30- ти ден од протестите

Иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА на својот Фејсбук профил објави видео од една минута во кое е прикажан 30-тиот ден од протестите.Порачуваат дека претседател на Собранието не смее да биде некој кој не сака да се откаже од тиранската платформа.
Од иницијативата повикаа на голем народен собир и денеска во 17 часот.
Порачуваат дека претседател на Собранието не смее да биде некој кој не сака да се откаже од тиранската платформа.
Од иницијативата повикаа

Пронајдете не на следниве мрежи: