ЗАБОРАВЕТЕ НА БОЛКАТА: Со овој МОЌЕН напиток зајакнете ги вашите колена

Loading...

Ви носиме еден ефикасен и природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите, и на тој начин можете да го подобрите квалитетот на живеењето.Колената се едни од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно држење на телото, и подржување на сите движења на ногата за време на одењето, скокањето, трчањето и стоењето.
Овој напиток содржи состојки со моќни противвоспалителни својства кои ја ублажуваат болката, вклучувајќи и големи количини на витамин Ц, бромелаин, силициум и магнезиум.
Состојки:
250 мл вода (една чаша)
7 гр цимет
2 шолји ананас на парчиња
1 шолја инстант овесни снегулки
1 шолја природен сок од портокал
40 гр здробени бадеми
40 гр мед
Подготовка:
Сварете ги овесните снегулки. Исцедете го сокот од парчињата ананас. Во миксер промешајте го сокот од портокал, цимет, мед и бадеми. Додадете ги овесните снегулки и сокот од ананас во блендер.
Повторно помешајте додека не добиете хомогена смеса. Потоа додадете неколку коцки лед, промешајте уште еднаш, и вашето фрапе е спремно за консумација. Колената се едни од најважните зглобови во човековото тело, одговорни за правилно држење на телото, и подржување на сите движења на ногата за време

loading...