Загина едно лице-автомобил влета во канал!

Loading...

Вчера наутро во 06.15 часот во МВР било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, возило „ауди А4“ со прилепски регистарски ознаки излетало од коловозот и застанало во канал со вода.Од извршениот увид и извршениот разговор со сопатникот Ж.Ј. (51) од Прилеп, кој е пренесен и задржан со тешки телесни повреди во Општа болница Прилеп, утврдено е дека незгодата се случила на 29 август меѓу 21.00 до 22.00 часот, а возилото го управувал сега починатиот Д.Н. (34) од Прилеп.
Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од ПС Прилеп.Од извршениот увид и извршениот разговор со сопатникот Ж.Ј. (51) од Прилеп, кој е пренесен и задржан со тешки телесни повреди во Општа болница Прил

loading...