Загинати 13 ученици при судар на автобус и камион!

При тешка сообраќајна несреќа на автобус кој пренесувал ученици и камион на истокот од Тајланд загинаа 15 лици, од кои 13 деца на возраст од 10 до 14 години и двајца наставници, соопштува локалната полиција.Учениците кои се превезувале со автобусот заедно со наставниците оделе на училишна екскурзија.
При сударот со камионот повредени биле повеќе од 30 лица, кои итно биле пренесени во болница, пренесува АФП.
Полицијата истакнала можна причина за несреќата се неисправни кочници на автобусот или можно заспивање на возачот.
Сообраќајните несреќи во Тајланд се чести поради лошите услови на патиштата.Учениците кои се превезувале со автобусот заедно со наставниците оделе на училишна екскурзија.
При сударот со камионот повредени биле повеќ

Пронајдете не на следниве мрежи: