Занимливости

Хороскоп

Овие хороскопски знаци имаат натпросечна интелигенција

Овие хороскопски знаци имаат натпросечна интелигенција Личностите родени во овие хороскопски знаци важат за натпросечно интелигентни и често се потценети од останатите. Овен Личностите родени во знакот на Овен никогаш […]

Занимливости

Биле во брак 51 година, починаа од коронавирус еден по друг во интервал од шест минути

Двојка од Флорида, кои биле во брак 51 година, починаа од коронавирус. На оној свет отидоа скоро истовремено, во временско растојание од шест минути, иако нивниот син вели дека нивната […]

Занимливости

Мистериозниот рецепт на McDonald’s – еве како да го направите омилениот сендвич за само 15 минути

McDonald’s секогаш беа таинствени за нивните рецепти, кои се препознатливи по совршениот вкус и арома. Откако ланците за брза храна ги затворија вратите, компанијата решила да откие како точно се […]

Занимливости

Се појавуваат кристали на нив – Офарбајте Велигденски јајца со вино

Се појавуваат кристали на нив – Офарбајте Велигденски јајца со вино Офарбајте си велигденски јајца за Големиот празник Велигден со помош на црвено вино. Супер идеја за да имате супер […]

Занимливости

Забегано. Бегај ти Сотоно, ти КОРОНО – одржа телемолитва еден од најпознатите евангелисти во САД

Забегано. Бегај ти Сотоно, ти КОРОНО – одржа телемолитва еден од најпознатите евангелисти во САД. Во име на Исус, те проколнувам… Ти уништувачу. Ти бегај од тука!!! Уште и инсистираше […]

Занимливости Историја

102 години од болеста која ја разори планетата: Вирусот однел повеќе животи од Првата светска војна

102 години од болеста која ја разори планетата: Вирусот однел повеќе животи од Првата светска војна Оваа година, светот ќе ја одбележи стогодишнината од појавата на шпанскиот грип, најразорната епидемија […]

Контроверзни фајлови

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – трет дел

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – трет дел (предупредуваме дека ова е текст кој не е вообичаен, не следи канонско известување и е контроверзен) Италијанските […]

Контроверзни фајлови

Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 (видео)

Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 (видео) Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 Gepostet von Puls24.mk am Samstag, 4. April 2020 […]

Хороскоп

Хороскопскиот знак кој има најголема шармантност и интелигенција

Хороскопскиот знак кој има најголема шармантност и интелигенција Кога ќе се спомне овој знак, поголемиот дел од луѓето најпрво помислуваат на дволичност. Но, неговата личност има многу повеќе слоеви. Како […]

Занимливости

Сè повеќе новороденчиња во светот ги добиваат имињата Корона, Вирус и Ковид

Пандемијата на коронавирус е главна тема низ целиот свет, со оглед на тоа дека речиси нема држава каде болеста не се шири и го нарушува животот на сите жители. Затоа […]

Занимливости

Совети за Велигден – Вака нема да имате нервози и мака

Постојат неколку важни чекори и совети за Велигден. Најдобро е да земете бели јајца, кои подобро фаќаат боја, која на нив е поинтензивна. Секое јајца различно реагира на боја, па […]