Занимливости

Занимливости

Роди ме мајко среќен, па фрли ме на буниште: Го оставила во контејнер, а денес е милионер!

Фреди Фигерс (30) како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е извршен директор на компанија вредна 62 милина долари. Фреди е роден во градот Квинси, Флорида, САД, […]

Занимливости

Мајка се сретна со убиецот на својот син: Беше подготвена да прости, но ваков однос никој не очекуваше

Кевин Јетс (25) од Тенеси е убиен кога пијан возач, Латиша Стивенс, се возела на погрешната страна од патот и се судрила директно со него во јули 2011. година. Неговата […]

Занимливости

Дали цртаните филмови ја поттикнуваат дебелината кај децата?

Цртаните филмови се неизоставен дел од детството и за децата тие се забавни, хумористични и возбудливи. Многу родители се двоумат дали да ги остават децата да гледаат цртани филмови поради […]

Занимливости

Зошто платнените торби не се добра замена за пластичните кеси?

Ако се обидувате да живеете еколошки и да ги спречите глобалните катастрофи како уништувањето на океаните или климатските промени, формулата е едноставна – користете ги работите повеќепати и поретко купувајте […]

Занимливости

Никој не дојде на роденденот на ова дете: По тоа што го направи неговиот татко, тагата стана еуфорија

„Мојот син Кејд организираше прослава за неговиот 11-ти роденден претходната вечер. Ниту еден од поканетите пријатели не дојде. Боли “, напиша Џејсон Фостер, таткото на Кејд, на Твитер, објавувајќи слика […]

Дестинации

ЦРВЕНА РЕКА: Оваа вода е магична, кога ќе ја видите ќе останете без зборови

Кога го истражувате Перу и она што може да го видите во оваа далечна земја, затоа што малкумина имаат можност неколку пати да ја посетат, една од атракциите со кои […]

Занимливости

Не ги фрлајте остатоците од славската трпеза: Еве како да ги искористите

Во наредниот период има голем број слави, па добро е да знаете што да правите со храната што останува на трпезата. Најдобро е да подготвите онолку храна колку што ќе […]

Занимливости

Тежела 135 килограми и се плашела од огледало: Денес е згодна фитнес инструкторка, нема да верувате како изгледа

На прв поглед Американката Дезирње Алексис- Кае Мајз е само уште една девојка од Инстаграм, која се грижи за здрава исхрана и навики, но сепак нејзината приказна е неверојатна. Пред […]

Uncategorized Занимливости

Кога ќе ја најде вистинската со која сака да го помине животот и го подарува ова- еве како пингвините се запросуваат

Откако ќе ја пронајдат женката со која ќе го поминат целиот живот, мажјаците од одреден вид на пингвини лутаат по целата плажа трагајќи совршен камен кој е нивното свето нешто, […]

Занимливости

Милиони автомобили се опасни за возење – Објавен списокот со моделите со смртоносни перничиња

Вчера БМВ објави итно предупредување за сите кои го возат автомобилите од серија 3 во Австралија , веднаш да ги однесат во нивните сервиси или да бараат замена. Но во […]

Занимливости

Неверојатна можност: Изнајмете ја куќата во која е роден Хари Потер

Ако сте фан на најпознатиот волшебник на светот тогаш сигурно ќе ве израдува веста дека сега можете да преспиете во куќата во која е роден. Неверојатна можност: Изнајмете ја куќата […]