ЗАРЕМ НЕ МУ БИЛО НИТУ МАЛКУ СРАМ?: Погледнете што правеше Меси додека зборуваше селекторот

Аргентина изгуби на финалето на СП во Бразил. Германија славеше со голот на Марио Готзе во продолжетокот со 1-0. Меѓутоа еден детал на паузата измеѓу двете продолженија зборува доволно за односот на Лионел Меси спрема селекторот Алехандро Сабела.
Имено додека Сабела им даваше инструкции на играчите, Меси стоеше потполно незаинтересиран, и на крајот си отишол од теренот..
Погледнете во видеото…

 Меѓутоа еден детал на паузата измеѓу двете продолженија зборува доволно за односот на Лионел Меси спрема селекторот Алехандро Сабела.
Имено

Пронајдете не на следниве мрежи: