ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА: Еве колку гласови освои Мите од публиката!

Loading...

Македонецот Мите Стоилков е победник на втората сезона на шоуто Пинкови Ѕвезди.Македонската гордост со својата скромност и раскошен талент ги освои гласовите од публиката. 
Пинк.рс ексклузивно ја објави листата на гласови според која може да се види кој од натпреварувачите колку гласови освоил преку телефонското гласање.
Мите имал 22, 91% од гласовите, со што ја победи второпласираната Јелена Ѓуриќ која имала 21,28% од гласовите.
Македонската гордост со својата скромност и раскошен талент ги освои гласовите од публиката. 
Пинк.рс ексклузивно ја објави листа

loading...