Застрашувачка снимка од земјотресот во Италија: Планините пукале како да се од стакло

Неколку ловџии, го снимиле застрашувачкиот земјотрес, кој оваа недела ја погоди Италија.Земјотресот бил со јачина од 6.6 по Рихтер, а епицентарот бил во планинскиот дел на Италија. Ловците во тој момент јаделе, а снимката покажува каква сила ослободила природата.

Италијанските медиуми наведуваат дека овој земјотрес бил најјак во последните 40 години. Тој ја распукал планината Монте Веторе. Уште не се знае колку е длабока пукнатината.

Fracturas en superficie del Monte Vettore, Italia, producidas por el terremoto M6.6 del 30 de octubre.Vía @SkyTG24 pic.twitter.com/xtpJuK7GsE
— SkyAlert (@SkyAlertMx) October 31, 2016
Земјотресот бил со јачина од 6.6 по Рихтер, а епицентарот бил во планинскиот дел на Италија. Ловците во тој момент јаделе, а снимката покажува какв

Пронајдете не на следниве мрежи: