Застреланиот маж паднал пред вратата на градоначалникот: Ова се деталите

Loading...

55-годишниот К.Т, од Куманово е човекот кој утринава беше пронајден мртов со прострелна рана на главата, во зграда на улицата Октомвриска Револуција во Куманово.55-годишниот К.Т, од Куманово е човекот кој утринава беше пронајден мртов со прострелна рана на главата, во зграда на улицата Октомвриска Револуција во Куманово. Според податоците на Сакам да Кажам, починатиот со прострелна рана во главата е пронајден во ходникот на вториот кат пред влезната врата на станот на градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски. Во десната рака му е пронајден пиштолот од кој пукал. Безживотното тело го забележал некој од соседите во 7.30 часот и пријавил во полиција. Телото е предадено на обдукција, а оружјето и трагите траги земени од местото се предадени на вештачење. Дополнително ќе се утврдува дали се работи за самоубиство или убиство. Мотивите не се познати.
Зградата денеска беше под силна полициска опсада, никој не смееше да влегува и излегува од неа.55-годишниот К.Т, од Куманово е човекот кој утринава беше пронајден мртов со прострелна рана на главата, во зграда на улицата Октомвриска Револуциј

loading...