Заврши сагата: Бејл го засилува Реал Мадрид!!!

Герет Бејл конечно ќе го засили кралскиот тим.Велшанецот конечно го засилува Реал Мадрид, овој пат, информацијата е официјална.
Тренерот на Тотенхем, Андре Вилаш Боаш, по натпреварот со Арсенал излезе со интересна изјава која само ја потврди оваа информација.
„Бејл оди во Реал Мадрид и му посакуваме се најдобро“ изјави Боаш.
Претставувањето на Бејл во Реал Мадрид ќе се случи утре со почеток од 13 часот на „Сантијаго Бернабеу“.Велшанецот конечно го засилува Реал Мадрид, овој пат, информацијата е официјална.

Пронајдете не на следниве мрежи: