Зеленото смути поради кое ПОЛУДЕ светот! Веднаш ги топи килограмите!

Loading...

Познатата холивудска нутриционистка Кимберли Снајдер советувала многу познати актери за тајните на здравата исхрана, а неодамна објавила книга со 85 рецепти за убавина.Една од најважните работи кои Кимберли им ги советува на своите клиенти е консумирање на зелено смути кое не само што дава мотивација за губење на килограми, туку ја подмладува кожата, го забавува стареењето и ја зголемува енергијата.
Состојки:
1,5 шолја вода
1 главица зелена салата
3-4 стапчиња целер
1 рака спанаќ
1 јаболко
1 круша
1 банана
сок од пола лимон
Подготовка:
Измијте ги добро сите состојки, исечкајте и измиксајте во блендер.
Овој хранлив напиток е идеален како појадок за сите кои живеат брзо, а сакаат моќна утринска инјекција на здравје, убавина и енергија. Напитокот ги топи масните наслаги и помага да ја доведете својата линија во ред.Една од најважните работи кои Кимберли им ги советува на своите клиенти е консумирање на зелено смути кое не само што дава мотивација за губење на

loading...