Земјотрес во Кина: Животот го загуби 9-годишно дете

Во силниот земјотрес што синоќа го погоди севрозападниот дел од Кина загина 9-годишно дете, а над 20 се повредени.Земјотресот бил со интензитет од 5,5 степени по Рихтеровата скала.
Земјотресот ја погодил провинцијата Јунан, а како што пренесуваат кинеските медиуми, досега има пријавено 22 повредени лица.Земјотресот бил со интензитет од 5,5 степени по Рихтеровата скала.
Земјотресот ја погодил провинцијата Јунан, а како што пренесуваат кинеск

Пронајдете не на следниве мрежи: