Жешки секс пози кои веројатно не сте ги пробале

Loading...

За секс пози се пишуваше многу во текот на изминатите неколку децении. Речиси е и невозможно да се измисли нешто ново и невидено до сега, бидејќи се е веќе пробано и се практикува веќе одамна.
Некои луѓе едноставно сакаат традиционален секс, а други пак уживаат да пробуваат нетипични пози.
Ако сакате малку да го зачините вашиот сексуален живот, ви ги препорачуваме овие традиционални пози, но со мали модификации.
Време е за вистинско уживање!
 
Интензивна мисионерска поза
Таа нека легне на кревет како во мисионерска поза, а рацете нека и бидат позади главата како да се растегнува. Тој нека влегува во неа но нејзините нозе нека бидат склопени и стуткани. Чувството ќе биде многу поинтензивно и за неа и за него.
 
Жешка лажица
Направете ја класичната поза лажица. Тој нека влегува во неа од позади, а нејзиниот задник нека биде напрчен и таа нека го диктира темпото. Со тоа се овозможува и допирање на клиторисот што може да го прави и тој но и таа самата. Уживањето е загарантирано.
 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.За секс пози се пишуваше многу во текот на изминатите неколку

loading...