Жешки секс пози кои веројатно не сте ги пробале

За секс пози се пишуваше многу во текот на изминатите неколку децении. Речиси е и невозможно да се измисли нешто ново и невидено до сега, бидејќи се е веќе пробано и се практикува веќе одамна. Некои луѓе едноставно сакаат традиционален секс, а други пак уживаат да пробуваат нетипични пози. 

Ако сакате малку да го зачините вашиот сексуален живот, ви ги препорачуваме овие традиционални пози, но со мали модификации. Време е за вистинско уживање!
 
Интензивна мисионерска поза
Таа нека легне на кревет како во мисионерска поза, а рацете нека и бидат позади главата како да се растегнува. Тој нека влегува во неа но нејзините нозе нека бидат склопени и стуткани. Чувството ќе биде многу поинтензивно и за неа и за него.
 
Жешка лажица
Направете ја класичната поза лажица. Тој нека влегува во неа од позади, а нејзиниот задник нека биде напрчен и таа нека го диктира темпото. Со тоа се овозможува и допирање на клиторисот што може да го прави и тој но и таа самата. Уживањето е загарантирано.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.