Зошто есента е идеaлна за секс?

Есента е годишнa доба полнa бои и овошни плодови, но и секс.Имено, истражувањето објавено во Business Insider покажува дека есента е идеално доба за секс. Како што е објаснето, нивото на машките и женските хормони расте, а не се знае точно причината за тоа. Јасно е единствено дека расте желбата за секс.
1.Се уште не мора да облекувате дебели чорапи, кои рака на срце никому не му се секси. 2. Полека заладува, но се уште нема греење, па сексот е совршена активност за да се загреете. 3. Топлиот алкохолен пијалак од јаболка е совршен афродизијак, но тоа малкумина го знаат. 4. Дали сте пробале секс на шарено лисје во природа? Време да го направите тоа! 5. Во есенска облека сите изгледаат посексапилно. Скриени се евентуалните недостатоци.

 
6. Соблекувањето е повозбудливо кога има повеќес лоеви облека. 7. Есента е подобра од летото бидејќи нема веќе препотување. 8. Порано паѓа мрак, што значи дека побрзо може да се фрлите во акција. 9. Имате повеќе време и за утрински секс, бидејќи утрото доаѓа подоцна. 10. Еента носи и дожд, идеално време да се бутнете под чаршаф и да им се препуштите на жешките игри. 11. Дочекајте го партнерот од работа облечени само во неговиот џемпер. Не облекувајте ништо под него. Има ли подобар повик за секс од тоа?
Извор: lady.mkИмено, истражувањето објавено во Business Insider покажува дека есента е идеално доба за секс. Како што е о

Пронајдете не на следниве мрежи: