ЖРК Вардар СЦБТ против Будуќност, Турингер и еден квалификант

Се исполни желбата на Андреа Кликовац.Македонскиот шампион ЖРК Вардар СЦБТ во следната сезона ќе игра во групата Б во Лигата на шампионите каде за противниците ги доби екипите на подгоричка Будуќност засилена со Катарина Булатовиќ, а ослабена за Катарина Јежиќ, со што се исполни желбата на црногорската репрезентативка Андреа Кликовац, вториот тим во групата е германскиот Турингер, екс тимот на новото засилување Ања Алтаус , а третиот противник е тим кој ќе дојде од квалификациите. 
Повеќе на следниот ЛИНКМакедонскиот шампион ЖРК Вардар СЦБТ во следната сезона ќе игра во групата Б во Лигата на шампионите каде за противниците ги доби екипите на подгор

Пронајдете не на следниве мрежи: