ЖРК Вардар славеше против ЖРК Металург

Уште во второто коло од регионалната ракометна лига се сретнаа ривалите ЖРК Вардар и ЖРК Металург.Вардарки забележаа убедлива победа од цели 11 гола разлика.
Ова е втора победа за ЖРК Вардар во ова натпреварување.
Конечниот исход од мечот гласеше 36-25, а резултатот при првиот дел гласеше 18-14.
Извор/Фото: sportclub.mkВардарки забележаа убедлива победа од цели 11 гола разлика.
Ова е втора победа за

Пронајдете не на следниве мрежи: