Ѕвездата од Беверли Хилс се бори со рак на дојката

Loading...

Шенон Доерти (44), која се прослави со улогата на Бренда Волш во серијата „Беверли Хилс“ објави дека боледува од рак на дојка.Но, освен животната, таа се одлучи да води и судска битка. Шенон го тужи својот поранешен менаџер затоа што се разболела.
Откако во март и бил дијагностициран агресивен облик на рак на дојка, Шенон поднесе тужба против Танер Мајнстајн, нејзиниот некогашен менаџер, кого го обвини дека не и уплаќал здравствено осигурување, поради што не отишла на време на лекар и болеста не била откриена во рана фаза. Но, освен животната, таа се одлучи да води и судска битка. Шенон го тужи својот поранешен менаџер затоа што се разболела.
Откако во март и

loading...
Loading...