КАКО ГО ЗАЛЕПИ: Американец му удри шлаканица на сонародник (ВИДЕО)

Во рамки на 14. коло од групната фаза во Еврокупот се соочија Тренто и Турк Телеком, а турската екипа запиша важна победа, меѓутоа дуелот падна во сенка на еден инцидент меѓу кошаркарите.

Тајрик Џонс од редовите на Турк Телеком му удри жестока шлаканица на ривалот Локет од Тренто, по што двајцата заработија исклучување.

Пронајдете не на следниве мрежи: