БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки

Loading...

БИЗАРНО: Библиотекарка на својата тераса чувала над 30 мртви мачки

Од станот биле изнесени 1.300 вреќи ѓубре!

Отстранувањето на сметот е платено околу 200.000 денари!

Библиотекарка и нејзината ќерка, со пречки во развојот, кои до неодамна живееле на Медак, во Белград оставиле зад себе четирисобен стан налик на депонија полна со мртви мачки.

– Во станот живееја библиотекарката која беше ментално болна и нејзината ќерка (30) со посебни потреби. Ги закопувале труповите на мачките на терасата од станот, додека остатоците ги чувале во вреќите што со години ги извлекувале од контејнерите! Некои станари ги повикувале сите можни служби 12 години, но никој не сакал да го реши проблемот. Соседот, кој живее долу под нив, конечно успеа да најде инвеститор кој се согласи да го купи овој стан, кој без претерување изгледа како од хорор филм – вели еден од станарите.

Тој додава дека чистењето траело со денови.

– Од станот биле изнесени 1.300 вреќи ѓубре! Наводно биле пронајдени 30 мртви мачки, но јас не ги видов. Отстранувањето на сметот е платено околу 200.000 денари! Чистачите ги фотографираа ужасните сцени на телефон, но немав стомак да ги гледам. Целата зграда беше дезинфицирана четири пати поради лешеви на животни и еден куп бубачки пронајдени внатре – вели закупецот.

Еден сосед тврди дека библиотекарката потекнува од угледно семејство.

– Слушнав дека нејзините родители и сопругот биле сликари. Не знам што и се случи, но таа одеднаш се расипа психички и започна да вади смет од контејнерите – кратко рече постарата жена, додека еден од соседите изјави дека таа и нејзината ќерка немале ниту лични карти.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...