Бизарно: судар на два велосипеди, еден заврши во болница

Loading...

Бизарно: судар на два велосипеди, еден заврши во болница!

На 17.05.2020 во 09.00 часот на бул„.Гоце Делчев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед управуван од К.Т.(47) од Скопје и велосипед управуван од М.В.(55) од Скопје.

По незгодата, К.Т. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од доктор му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот е извршен од екипа од СВР Скопје.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

Грција: и до 80 евра за лежалка и чадор на плажа

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...