Автор: Леонардо

Култура

МОБ ќе ни прикажува балетски претстави и опери онлајн – прва на онлајн репертоарот е „Лебедово езеро“

МОБ ќе ни прикажува балетски претстави и опери онлајн – прва на онлајн репертоарот е „Лебедово езеро“ ОПЕРА И БАЛЕТ ВО ВАШИТЕ ДОМОВИ! Почитувани пријатели и соработници,  љубители на оперската и […]

Скопје

Со 5.000 евра казнет сторителот кој го исече дрвото пред ТЦ „Мавровка“

Со 5.000 евра казнет сторителот кој го исече дрвото пред ТЦ „Мавровка“ Лицето кое го исече дрвото пред трговскиот центар „Мавровка“ е казнето со 5.000 евра, објави на својот фејсбук […]

Вести

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен е на интензивна нега

Влошена е состојбата на Борис Џонсон, пренесен на интензивна нега Дејли Маил пренесува дека состојбата на британскиот премиер се влошила. Истовремено се засилија повиците за тој да ја предаде власта […]

Вести

Франција со нови 833 жртви од КОРОНАВИРУСОТ

Франција со нови 833 жртви од КОРОНАВИРУСОТ Франција во изминатово деноноќие го забележа најцрниот рекорд откако е прогласена пандемијата на коронавирусот. За само 24 часа, во земјата починаа 833 лица […]

Меѓународен фудбал

Мајка му на Гвардиола почина од КОРОНАВИРУС, потврди Манчестер Јунајтед

Мајка му на Гвардиола почина од КОРОНАВИРУС, потврди Манчестер Јунајтед Мајката на Пеп Гвардиола почина на 82-годишна возраст од коронавирусот, потврдија од Манчестер Сити. Долорите Сала Карио почина во Барселона […]

Вести

Нови цени на дизелот и бензините, Регулаторна го објави ценовникот

Нови цени на дизелот и бензините, Регулаторна го објави ценовникот Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат […]

Вести

Денеска 15 новозаболени и дури три смртни случаи од КОРОНАВИРУСОТ во Македонија

Денеска 15 новозаболени и дури три смртни случаи од КОРОНАВИРУСОТ во Македонија Билансот сега е следен:  Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со […]

Вести

ПУЛС24 анкета: ДАЛИ СТЕ ЗА ИЛИ ПРОТИВ ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ РЕСТРИКЦИИ ШТО ДЕНЕСКА БЕА ВОВЕДЕНИ?

ПУЛС24 анкета: ДАЛИ СТЕ ЗА ИЛИ ПРОТИВ ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ РЕСТРИКЦИИ ШТО ДЕНЕСКА БЕА ВОВЕДЕНИ? На Фејсбук страната на ПУЛС24 поставивме прашање: Дали се сложувате со НОВАТА целосна забрана на движењето или […]

Вести

Тигар и други животни од Зоолошката во Њујорк се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ

Тигар и други животни од Зоолошката во Њујорк се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ Тигар во зоолошката градина Бронкс e позитивен на новиот коронавирус, што се верува дека е прва позната […]

Вести

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација

ИТНО: Борис Џонсон е во болница, ставен e на апарати за вентилација Медиумите во Британија јавија за оваа итна вест вечерва. Откако десет дена не му се подобри состојбата, тој […]