Автор: Леонардо

Сцена

Зоран Василевски нападнат од асистентката на Елена Ристеска: Ме фати за врат, инцидентот го пријавив во полиција

Eстрадниот новинар Зоран Василевски од 1ТВ беше нападнат пред познат скопски ресторан од асистентката на Елена Ристеска – Елеонора Неделковска. Повикната е полиција и се очекува расчистување на случајот. „Сакавме […]

Коментари

Ѓорчев, Димитар и Мицковски во очајничка мисија да го убедат членството да се ажурира, но тоа не наседнува

Деновиве шпартаат на терен, се појавуваат насекаде во очајнички обид да го мотивираат членството да се ажурира. Ние мислевме дека 30-40 проценти и покрај се ќе се ажурираат, но се […]

Вести

Али Ахмети во воена униформа ја честиташе КОСОВСКАТА АРМИЈА… црни ветришта над Балканот

Еве ја интегралната порака на Али Ахмети. Па ценете сами. Колку жртви, колку соништа, колку напор, колку маченици во вековите да дојдат до овие денови на слобода, Независност, на армијата, […]

Вести

Експерти од владините дебати за името добиле хонорар од 20.000 денари – една плата пљас

Или скоро по една просечна плата плус за учесниците во „дебатите“ на Заев и Владата за тоа како побргу да се промени Уставот. Дебатите нити некој ги виде нити некаква […]

Видео

Тинејџери сами влегоа во скривницата на Тито на Скопска Црна Гора

Конечно, легендата дека има скривница на југословенскиот херој, Јосип Броз Тито на Скопска Црна Гора е потврдена, длабоко во шумата, по тесни којзи патчиња, над карпите спроти манастирот Свети Илија […]

Живот

Одбил хемотерапија, дочекал 102 години: Дедото ги надживеал и докторите – Ова е лекот

Докторите во Грција во 1976 година на овој човек му дијагностицирале неизлечлив рак на белите дробови па тој се помирил со тоа дека ќе умре. Девет различни лекари му го […]

Видео

Крадец во маркет успеал да покраде 38 милки од 300гр за помалку од една минута (ВИДЕО)

Порталот “ЗаСе.мк” oбјави видео од кражба во штипски маркет. На видеото се гледа како крадецот за помалку од една минута успева да да се наполне “како брод” со чоколада и […]

Вести

Вечерва е ликвидиран напаѓачот од Стразбур

Шериф Шекат е вечерва убиен во центарот на Стразбур. По масовна операција на француската полиција која вклучила и специјални сили и хеликоптери тој е ликвидиран. Според добро упатени извори тој […]