Битолчанка е казнета, за време на полициски час е најдена пијана на улица

Loading...

Битолчанка е казнета, за време на полициски час е најдена пијана на улица

33-годишна битолчанка е обвинета дека не постапила според прописите за време на полицискиот час и во алкохолизирана состојба лежела на улица Прилепска во Битола, соопштија од Основното јавно обвинителство. Таа била затекната од  полициските контроли половина час по полноќ.

Обвинителството поради ова побара од судот да изрече казна од 2000 евра.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

Прочитајте уште и ова:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...