Боки 13: Јас сум следниот лидер на оваа земја

Loading...

Боки 13: Јас сум следниот лидер на оваа земја

Боки 13 ѝ се обрати на Рускоска: Не ми се дери

„За вас можеби ќе биде банално, некои аналитичари можеби ќе сметаат дека сум полудел, од овој момент кажувам дека пред вас стои следниот лидер на оваа земја и планирам да се занимавам со политика“. Ова денеска го изјави Боки 13 на судењето поврзано со аферата „Рекет“. Истовремено себе си се прогласи за политички затвореник.

„Рекет“ допрва ќе ја обезличи власта: Боки 13 тврди дека е снимено кој го зел куферот со 1,5 милион евра, а Стојчев јасно кажа кој бил кај Јовановски дома

Времето ќе покаже дали оваа изјава може да се смета за сериозна. Сега за сега ние мислиме дека не!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...