Боки 13: Јас сум следниот лидер на оваа земја

Боки 13: Јас сум следниот лидер на оваа земја

Боки 13 ѝ се обрати на Рускоска: Не ми се дери

„За вас можеби ќе биде банално, некои аналитичари можеби ќе сметаат дека сум полудел, од овој момент кажувам дека пред вас стои следниот лидер на оваа земја и планирам да се занимавам со политика“. Ова денеска го изјави Боки 13 на судењето поврзано со аферата „Рекет“. Истовремено себе си се прогласи за политички затвореник.

„Рекет“ допрва ќе ја обезличи власта: Боки 13 тврди дека е снимено кој го зел куферот со 1,5 милион евра, а Стојчев јасно кажа кој бил кај Јовановски дома

Времето ќе покаже дали оваа изјава може да се смета за сериозна. Сега за сега ние мислиме дека не!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.