Бремер го однесе Јувентус во полуфиналето од Купот на Италија

Еден гол го одлучи денешниот четвртфинален натпревар меѓу Јувентус и Лацио, погодокот беше постигнат во финишот од првото полувреме.

Во 44. минута по една асистенција од Костиќ, дефанзивецот Бремер погоди со глава и донесе водство на Јуве од 1-0 кое значеше и победа.

Во полуфиналето Јувентус ќе игра против Интер, во другото полуфинале ќе се сретнат Фиорентина и Кремонезе.

Пронајдете не на следниве мрежи: