Ванковска: Она горчливо чувство кога кривичниот прогон не ти дава чувство на правда и сатисфакција!

-Она горчливо чувство кога кривичниот прогон не ти дава чувство на правда и сатисфакција, туку го доживуваш како манипулација и дефокусирање. Исто и со прогресивниот данок, кој е гол популизам. Дувањето на балонот на “огромниот” проблем за заштита на кучиња скитници… И да не набројувам… Ништо не е како што изгледа. Се’ е привид, фрлање прав в очи, при очи слепи да останеме. Да глумиме нормалност среде национално лудило… тоа им е целта!-напиша Билјана Ванковска на својот Фејсбук профил!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.