Видео: Соживотот во Тетово пуштен на најјако

Loading...

За жал ова е европско Тетово. Со пароли како „каурски пи*чки“, „уби каура“ и „македонско девојче ку*виче големо“ се протестираше и скандираше низ градов. Се разбира ударни беа паролите „Илирида“ и „УЧК“. 
Дали на ваков начин Тетово и коалицијата на власт веќе влегле во Европска унија а ние не знаеме? Дали ова ги чека Македонците во ЕУ, односно европско Тетово? Дали ние како портал сме виновни за расна омраза што ќе го објавиме ова или има некој друг виновен? И најсетне дали е ова крај за Македонците во Западна Македонија по теркот на етничкото чистење од 1943-45 година?
Одговорот пронајдете го сами.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...